Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nastavenie Outlook Express

E-mail Vytlačiť PDF

Ako si nastaviť Outlook Express pre príjem a odosielanie pošty
 
 
Vaša e-mailová schránka je napr.  Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. a pre túto schránku chcete nastaviť Outlook Express (ďalej len „OE“).
  
1.      Spustite OE a choďte do menu Nástroje -> Účty.
  
 
 
 


 
2.      Zobrazí sa okno Účty v internete. Kliknite na Pridať a následne na Pošta....


 
 
 

3.      Zobrazí sa okno Sprievodca pripojením. Napíšte Vaše meno, ktoré sa bude zobrazovať ako odosielateľ v mailoch, ktoré budete posielať (v našom príklade Juraj Pekný). Kliknite na Ďalší.
 
 


  
 
 


 
 


 
5.      Zadajte názvy mailových serverov. Typ servera prichádzajúcej pošty zvoľte POP3 a názvy serverov prichádzajúcej aj odosielanej pošty nastavte na mail.ipa-trnava.sk. Kliknite na Ďalší.
  


 

 


 
6.      Ďalej zadajte názov účtu a heslo. Názov účtu je celá e-mailová adresa schránky, z ktorej chcete čítať poštu, v našom príklade Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. . Heslo zadajte to, ktoré ste pre túto schránku nastavili, keď ste ju na mailserveri vytvárali. Kliknite na Ďalší.
  
 
 


 


 
  1. V ďalšom okne kliknite na Dokončiť.


  
 
 
 
 


 


 
  1. Novovytvorené konto sa zobrazí v okne Účty v internete. Vyberte ho myšou a kliknite na Vlastnosti.


 


 
  1. Otvorí sa okno Vlastnosti. Kliknite na záložku Servery a zaškrtnite možnosť Server požaduje overenie. Kliknite na Použiť a OK.
 
 


 
 
 
 


 
 
  1. Pozatvárajte všetky okná OE okrem hlavného. OE je nastavený a Vy môžete po pripojení k internetu stlačením tlačidla Odoslať/Prijať zahájiť prenos pošty na server a zo servera.